Opis
Časopis Grafička umjetnost izlazio je od 1879. do 1933. u Beču. Objavljuje se kvartalno u formatu 40,5 x 30,5 cm kao autorska izdanja „Društva za reproduktivnu umjetnost“.
Sadržaj “Die Graphischen Künste” posebno je bio fokusiran na priloge o grafičkim tehnikama, pojedinačnim umjetnicima, zbirkama i izvještajima o izložbama. Za ilustraciju časopis je uglavnom prikazivao grafiku, ukrašavanje knjiga i umjetničke dodatke. Isprva je pokazala odanost klasičnoj akademskoj tradiciji. Kasnije, međutim, postaje blizak idejama bečke secesije koja je nastala 1890-ih, i njihovog časopisa “Ver Sacrum”. U originalnoj grafici prevladavala je reproducirana grafika. Daljnji zaokret u konceptu časopisa i snažna tendencija prema Art Nouveau pokretu mogu se uočiti nakon 1904. godine.
Urednici časopisa uvijek su bili uvaženi članovi društva. Tijekom prvih 25 godina tu je funkciju obnašao Oskar Berggruen, zatim Richard Graul, Karl Masner, Friedrich Dornhöffer, Gustav Glück i na kraju Arpad Weixlgärtner. Nakon prvog svjetskog rata grafička je umjetnost izgubila na važnosti. Iako se magazin držao temelja još nekoliko godina, tada se uglavnom okrenuo povijesnim temama. Kad se “Društvo za reproduktivnu umjetnost” 1933. ugasilo, također je prestalo i objavljivanje.
Novo izdanje manjeg formata postojalo je od 1935. do 1941. Izdali su ga Arpad Weixlgärtner i Augusto Callabi, izdavačka kuća Badener Verlag Rudolf Rohrer, a grafiku su usredotočili stari majstori.
Nakon 1879. Die Graphischen Künste sadržavao je dodatak Mitteilungen der Gesellschaft für vervielfältigende Kunst.